Drobečková navigace

KROKODÝLÍ ZOO > Fond na ochranu ohrožených druhů krokodýlů

Fond na ochranu ohrožených druhů krokodýlůKrokodýlí zoo Protivín dlouhodobě chová a odchovává ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jako první v Evropě odchovala krokodýly kubánské (Crocodylus rhombifer) v homozygotní formě a krokodýly bahenní (C. palustris).

Krokodýl kubánský

Spolu se ZOO Kolín nad Rýnem odchovala poprvé v Evropě krokodýly filipínské (Crocodylus mindorensis), u kterých vlastní nejširší chovatelskou základnu v rámci Evropy – tři nepříbuzné páry. Krokodýly siamské (Crocodylus siamensis) odchovala jako první v ČR a postupně je rozšířila do dalších zoo v ČR a na Slovenku. Krokodýli kubánští odchovaní v Protivíně našli uplatnění v záchranných chovech ve Francii a Indii.

Krokodýl filipínský   Krokodýl siamský

O rozmnožení dalších ohrožených druhů krokodýlů zoo usiluje a vytvořila širokou chovnou základnu u gaviálů indických (Gavialis gangeticus) a gaviálů sundských (Tomistoma schlegelii). Případné odchovy budou předávány dalším chovatelům, od nichž budeme očekávat příspěvek právě do tohoto fondu. Hlavním cílem chovatelské práce však bude reintrodukce odchovaných krokodýlů tj. návrat zpět do přírody.

Gaviálové indičtí a sundský

Zdrojem pro tento fond budou dále dobrovolné dary fyzických a právnických osob, které budou motivovány foundraisingem Krokodýlí ZOO Protivín. V neposlední řadě budou pro získávání prostředků do fondu využity cash backové projekty – např. Lyoness.

Prostředky fondu jsou určeny především pro podporu reintrodukčních projektů, jichž se bude zoo účastnit. Rozdělení prostředků bude koordinovat grantový výbor fondu, v němž jsou účastni i členové CSG SSC IUCN.

Zpráva o využití prostředků fondu bude součástí výroční zprávy Nadace Tomistoma, provozovatele Krokodýlí zoo Protivín.


Česky English

FB logo Krokodýlí zoo Protivín

Vyhledat v textu

KROKODÝLÍ ZOO

 • 13. 7. Víkendové akce - podzim 2017 v Krokodýlí ZOO Protivín

  Nejnovější akce v naší krokodýlí zoo, které jsme pro Vás připravili. Více informací uvnitř aktuality.


 • 13. 7. Tváře TV Prima křtily krokodýly filipínské

  Sedm osobností zpravodajství TV Prima a účastníků Pevnosti Boyard pokřtilo v Krokodýlí ZOO Protivín mláďata ohroženého druhu krokodýla filipínského a vybralo jim krásná jména...více na www.krokodyli.cz 


 • 13. 7. Světový úspěch

  První odchov nejohroženějšího druhu krokodýla - gaviálů indických - na světě mimo tropické země se povedl právě nám.


 • 13. 7. Pravěká zoo - novinka pro školní výlety

  Vydejte se s námi na cestu do pravěku... Připravili jsme pro vás novou expozici v rámci Krokodýlí zoo. Můžete se těšit na expozici žijících fosílií v doprovodu s dermoplastyckými preparáty, lebkami a kostrami savců, ptáků, plazů, obojživelníků.


 • 13. 7. Fond na ochranu ohrožených druhů krokodýlů

  Krokodýlí zoo Protivín dlouhodobě chová a odchovává ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jako první v Evropě odchovala krokodýly kubánské (Crocodylus rhombifer) v homozygotní formě a krokodýly bahenní (C. palustris).


 • 13. 7. Prodej poukazů

  Nyní v Krokodýlí zoo zahájen prodej dárkových poukazů na Den ošetřovatelem krokodýlů a gaviálů. Akce se koná ve všední dny od 9:00 do 14:00 hod, součástí kromě ošetřování krokodýlů a gaviálů je VIP prohlídka zoo, manipulce s krokodýly, pohoštění a malé dárky ...Vše na vlastní nebezpečí!


 • 13. 7. Krokodýlí zoo Protivín na vědeckém kongresu na Kubě

  Ve dnech 16. - 20.11. 2015 jsme se zúčastnili 5. Congreso Internacional Production Tropical Animal v Palacio de Convenciones de la Habana, kde jsme prezentovali naše odchovy kriticky ohrožených druhů krokodýlů a navázali spolupráci s předními kubánskými odborníky na ochranu krokodýlů.


 • 13. 7. Otevření zrekonstruované části zoo a oslava 10.narozenin odchovaného krokodýla kubánského

  Oslava desátých narozenin Alfy proběhla 15. července 2015, naše pozvání přijal tajemník Vevyslanectví Kuby c ČR pan Angelo Gustavo Suarez C., který se stal i kmotrem Alfy a přidal mu jméno Pancho.


Přirozený odchov
krokodýla siamského
- video 

Přirozený odchov krokodýla siamského

 Sponzoři, partneři

FARMA CHVALŠINY, s.r.o.

AGRO Šumava, s.r.o.

Prima ZOOM

 

ROP CZ

TOPlist