V druhé polovině roku 2008 se nám povedlo získat dva nové krokodýlí druhy do naší kolekce. Ta se tím rozrostla na 20 druhů.
Konkrétně jsme dovezli v srpnu dva krásné, více než dvoumetrové krokodýly štítnaté /Mecistops cataphractus/. Jejich odchyt v Aquazoo Düsseldorf natáčela a odvysílala německá televize.
Odchyt dalšího dovezeného - krokodýla bahenního /Crocodylus palustris/, na počátku prosince v Zoo Wroclaw si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Tento třímetrový krokodýl je umístěn v karanténě na farmě ve Chvalšinách, nicméně počítáme s tím, že od května letošního roku obohatí expozici v Protivíně. Svojí velikostí – tři metry, je největším krokodýlem svého druhu chovaným v Evropě. Jeho původní vlast je Indický subkontinent. Spolu s tímto krokodýlem jsme z Wroclawi přivezli i samce krokodýla středo-amerického /Crocodylus moreletii/ a tak jsme doplnili chovný pár.