Drobečková navigace

KROKODÝLÍ ZOO > Archiv aktualit

Archiv aktualit


Štítky:

Slavnostní křest krokodýla filipínského

V úterý 10. 11. 2015 proběhl v krokodýlí zoo slavnostní křest krokodýla filipínského, jehož kmotrou se stala paní Helena Vondráčková.

Více

Autor: Krokodýlí zoo Protivín Publikováno 3. 8. 2017 15:49

Krokodýlí ZOO v plné kráse

Dne 30. 6. 2015 jsme otevřeli nově zrekonstruovanou část zoo. V nové části mají možnost i ti nejmenší návštěvníci se zadívat přímo do očí krokodýlů.

Více

Autor: Krokodýlí zoo Protivín Publikováno 3. 8. 2017 15:48

Šestý odchovaný druh v naší krokodýlí ZOO

Minulý týden 3.6.2015, po ukončení rekonstrukce v expozičním teráriu u krokodýlů nilských - u Emy a Goliáše, se při úklidu začalo ozývat typické kvákání krokodýlích mláďat z vajíčka. Šestnáct téměř třiceticentimetrových mláďat se pomalu vyhrabávalo na svět...

Více

Autor: Krokodýlí zoo Protivín Publikováno 3. 8. 2017 15:47

Odchov kriticky ohroženého krokodýla filipínského v Jihočeské televizi

Unikátní odchov kriticky ohroženého krokodýla filipínského v Jihočeské televizi. V Evropě odchovala tyto krokodýly pouze ZOO Kolín nad Rýnem, naše protivínská zoo a rok po nás ZOO Londýn.

Více

Autor: Krokodýlí zoo Protivín Publikováno 3. 8. 2017 15:45

Designéři pořadu Jak se staví sen pokřtili vzácné krokodýly siamské

Designéři pořadu JSSS – Kamila Douděrová, František Kobližka, Andrea Hylmarová, Marek Povolný, Martina Pištěláková, šéf webu Prima ZOOM Tomáš Karlík a šéfredaktor časopisu Dům a zahrada Ondřej Krejčí pokřtili v Krokodýlí ZOO Protivín osm mláďat krokodýlů siamských.

Více

Autor: Krokodýlí zoo Protivín Publikováno 3. 8. 2017 15:44

Líhnutí kajmanů brýlových

Dne 8.10.2014 se nám v zoo vylíhla mláďata kajmana brýlového přímo v expozici zoo. Návštěvníci tak v tento den mohli vidět líhnutí kajmanů na vlastní oči. Pozorovat, jak přicházejí malí krokodýlci na svět, je fascinující zážitek.

Více

Autor: Krokodýlí zoo Protivín Publikováno 3. 8. 2017 15:43

Unikátní odchov krokodýla siamského v expozičním teráriu

Dne 4.9.2014 se nám povedl unikátní odchov krokodýla siamského /crocodylus siamensis/ přímo v expoziční nádrži v zoo. Krokodýlí pár samice Diana a samec Robin se zde odpářili, samice nakladla vajíčka a na rozdíl od ostatních odchovů jsme je nevyjmuli z terária, ale nechali je v kladišti.

Více

Autor: Krokodýlí zoo Protivín Publikováno 3. 8. 2017 15:41

Slavní pánové navštívili zoo

Dne 22.7.2014 navštívili krokodýly pánové Karel Janeček a zpěvák Daniel Landa. Při prohlídce se vyfotografovali s malým krokodýlem bahenním, který se narodil v zoo.

Více

Autor: Krokodýlí zoo Protivín Publikováno 3. 8. 2017 15:40

Samice kajmana brýlového nakladla vejce

Vejce snesena 22.7.2014 uvidí návštěvníci zoo přímo v expozici v inkubátoru. Přibližně za 68 dní se z nich vyklubou malí kajmánci.

Více

Autor: Krokodýlí zoo Protivín Publikováno 3. 8. 2017 15:39

Slavnostní křest krokodýlů filipínských

V úterý 17. června 2014 se konal v Krokodýlí ZOO Protivín slavnostní křest krokodýlů filipínských, narozených v této zoo v loňském roce. Jedná se kriticky ohrožený druh, proto pracovníci zoo jejich křtu věnovali náležitou pozornost.

Více

Autor: Krokodýlí zoo Protivín Publikováno 3. 8. 2017 15:37


Česky English

FB logo Krokodýlí zoo Protivín

Vyhledat v textu

KROKODÝLÍ ZOO

 • 13. 7. 17. listopad 2017 v Krokodýlí ZOO Protivín

  Nejnovější akce v naší krokodýlí zoo, které jsme pro Vás připravili. Více informací uvnitř aktuality.


 • 13. 7. Tváře TV Prima křtily krokodýly filipínské

  Sedm osobností zpravodajství TV Prima a účastníků Pevnosti Boyard pokřtilo v Krokodýlí ZOO Protivín mláďata ohroženého druhu krokodýla filipínského a vybralo jim krásná jména...více na www.krokodyli.cz 


 • 13. 7. Světový úspěch

  První odchov nejohroženějšího druhu krokodýla - gaviálů indických - na světě mimo tropické země se povedl právě nám.


 • 13. 7. Pravěká zoo - novinka pro školní výlety

  Vydejte se s námi na cestu do pravěku... Připravili jsme pro vás novou expozici v rámci Krokodýlí zoo. Můžete se těšit na expozici žijících fosílií v doprovodu s dermoplastyckými preparáty, lebkami a kostrami savců, ptáků, plazů, obojživelníků.


 • 13. 7. Fond na ochranu ohrožených druhů krokodýlů

  Krokodýlí zoo Protivín dlouhodobě chová a odchovává ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jako první v Evropě odchovala krokodýly kubánské (Crocodylus rhombifer) v homozygotní formě a krokodýly bahenní (C. palustris).


 • 13. 7. Prodej poukazů

  Nyní v Krokodýlí zoo zahájen prodej dárkových poukazů na Den ošetřovatelem krokodýlů a gaviálů. Akce se koná ve všední dny od 9:00 do 14:00 hod, součástí kromě ošetřování krokodýlů a gaviálů je VIP prohlídka zoo, manipulce s krokodýly, pohoštění a malé dárky ...Vše na vlastní nebezpečí!


 • 13. 7. Krokodýlí zoo Protivín na vědeckém kongresu na Kubě

  Ve dnech 16. - 20.11. 2015 jsme se zúčastnili 5. Congreso Internacional Production Tropical Animal v Palacio de Convenciones de la Habana, kde jsme prezentovali naše odchovy kriticky ohrožených druhů krokodýlů a navázali spolupráci s předními kubánskými odborníky na ochranu krokodýlů.


 • 13. 7. Otevření zrekonstruované části zoo a oslava 10.narozenin odchovaného krokodýla kubánského

  Oslava desátých narozenin Alfy proběhla 15. července 2015, naše pozvání přijal tajemník Vevyslanectví Kuby c ČR pan Angelo Gustavo Suarez C., který se stal i kmotrem Alfy a přidal mu jméno Pancho.


 • 13. 7. Krokodýl kubánský (Crocodylus rhombifer) a význam jeho chovu v péči člověka

  Krokodýl kubánský je středně velký sladkovodní krokodýl vyskytující se pouze v bažinách poloostrova Zapata na Kubě a v mokřinách Lanier na Isla de Juventud.


Přirozený odchov
krokodýla siamského
- video 

Přirozený odchov krokodýla siamského

 Sponzoři, partneři

FARMA CHVALŠINY, s.r.o.

AGRO Šumava, s.r.o.

Prima ZOOM

 

ROP CZ

TOPlist