Drobečková navigace

KROKODÝLÍ ZOO > Archiv aktualit > Unikátní odchov krokodýla siamského v expozičním teráriu

Unikátní odchov krokodýla siamského v expozičním teráriuDne 4.9.2014 se nám povedl unikátní odchov krokodýla siamského /crocodylus siamensis/ přímo v expoziční nádrži v zoo. Krokodýlí pár samice Diana a samec Robin se zde odpářili, samice nakladla vajíčka a na rozdíl od ostatních odchovů jsme je nevyjmuli z terária, ale nechali je v kladišti. Přirozeným způsobem odchovu jsme si chtěli ověřit konstrukci terárií v zoo a zootechnické zásady, které používáme. Dnes byla naše snaha oceněna, mláďata se líhla za pomoci samice přímo v teráriu. Samice Diana nejprve hnízdo s vajíčky odhrabala a poté postupně vyndavala za pomoci své čelisti vajíčka. Z vajíček se již ozývalo známé kvákání mláďat, která takto ve volné přírodě volají svou matku, aby jim pomohla na svět. Opatrně vajíčka rozkřápla a právě narozená mláďata odnesla ve své čelisti do vodní nádrže. První krokodýlek narozený tímto způsobem dostal jméno Miracle (zázrak).

Unikátní odchov krokodýla siamského v expozičním teráriu Unikátní odchov krokodýla siamského v expozičním teráriu Unikátní odchov krokodýla siamského v expozičním teráriu

Unikátní odchov krokodýla siamského v expozičním teráriu Unikátní odchov krokodýla siamského v expozičním teráriu Miracle (zázrak), jméno prvního siamáčka vylíhlého v expozičním teráriu přirozeným odchovem


Česky English

FB logo Krokodýlí zoo Protivín

Vyhledat v textu

KROKODÝLÍ ZOO

 • 13. 7. Víkendové akce - podzim 2017 v Krokodýlí ZOO Protivín

  Nejnovější akce v naší krokodýlí zoo, které jsme pro Vás připravili. Více informací uvnitř aktuality.


 • 13. 7. Tváře TV Prima křtily krokodýly filipínské

  Sedm osobností zpravodajství TV Prima a účastníků Pevnosti Boyard pokřtilo v Krokodýlí ZOO Protivín mláďata ohroženého druhu krokodýla filipínského a vybralo jim krásná jména...více na www.krokodyli.cz 


 • 13. 7. Světový úspěch

  První odchov nejohroženějšího druhu krokodýla - gaviálů indických - na světě mimo tropické země se povedl právě nám.


 • 13. 7. Pravěká zoo - novinka pro školní výlety

  Vydejte se s námi na cestu do pravěku... Připravili jsme pro vás novou expozici v rámci Krokodýlí zoo. Můžete se těšit na expozici žijících fosílií v doprovodu s dermoplastyckými preparáty, lebkami a kostrami savců, ptáků, plazů, obojživelníků.


 • 13. 7. Fond na ochranu ohrožených druhů krokodýlů

  Krokodýlí zoo Protivín dlouhodobě chová a odchovává ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jako první v Evropě odchovala krokodýly kubánské (Crocodylus rhombifer) v homozygotní formě a krokodýly bahenní (C. palustris).


 • 13. 7. Prodej poukazů

  Nyní v Krokodýlí zoo zahájen prodej dárkových poukazů na Den ošetřovatelem krokodýlů a gaviálů. Akce se koná ve všední dny od 9:00 do 14:00 hod, součástí kromě ošetřování krokodýlů a gaviálů je VIP prohlídka zoo, manipulce s krokodýly, pohoštění a malé dárky ...Vše na vlastní nebezpečí!


 • 13. 7. Krokodýlí zoo Protivín na vědeckém kongresu na Kubě

  Ve dnech 16. - 20.11. 2015 jsme se zúčastnili 5. Congreso Internacional Production Tropical Animal v Palacio de Convenciones de la Habana, kde jsme prezentovali naše odchovy kriticky ohrožených druhů krokodýlů a navázali spolupráci s předními kubánskými odborníky na ochranu krokodýlů.


 • 13. 7. Otevření zrekonstruované části zoo a oslava 10.narozenin odchovaného krokodýla kubánského

  Oslava desátých narozenin Alfy proběhla 15. července 2015, naše pozvání přijal tajemník Vevyslanectví Kuby c ČR pan Angelo Gustavo Suarez C., který se stal i kmotrem Alfy a přidal mu jméno Pancho.


Přirozený odchov
krokodýla siamského
- video 

Přirozený odchov krokodýla siamského

 Sponzoři, partneři

FARMA CHVALŠINY, s.r.o.

AGRO Šumava, s.r.o.

Prima ZOOM

 

ROP CZ

TOPlist