Drobečková navigace

KROKODÝLÍ ZOO > Archiv aktualit > Slavnostní křest krokodýlů filipínských

Slavnostní křest krokodýlů filipínskýchV úterý 17. června 2014 se konal v Krokodýlí ZOO Protivín slavnostní křest krokodýlů filipínských, narozených v této zoo v loňském roce. Jedná se kriticky ohrožený druh, proto pracovníci zoo jejich křtu věnovali náležitou pozornost. V minulých týdnech se stala mediálním partnerem protivínské zoo TV Prima ZOOM a tak hosté pocházeli právě z této televize. Protivínské krokodýly pokřtili známé osobnosti zpráv TV Prima - Klára Doležalová, Sandra Parmová, Monika Leová a Roman Fojta, vzdělávací Prima ZOOM zastoupili Filip Budák, Vedran Kovačevič a Tomáš Karlík. Dalšími hosty, kteří se akce zúčastnili byl starosta Jaromír Hlaváč a ředitel ZŠ J.K. Tyla z Písku Pavel Koc. Žáci právě této školy připravili pro krokodýlí zoo krásný dar - keramickou plastiku krokodýla a obraz s téže tématikou. Oba dary byly žáky ZŠ J.K. Tyla předány zoo v úvodu akce. Odměnou za jejich přízeň jim byla nejen prohlídka zoo, ale i účast na křtu krokodýlů a protože TV celebrity se dětem velmi věnovali, řada z nich si odnesla podpis tváří známých z obrazovky ve svých deníčcích. Každý z kmotrů a kmoter si mohl pro svého krokodýla vybrat jméno dle uvážení a tak nyní žijí v zoo krokodýlci filipínští se jmény Saraj, Ozy, Rocco, Neo, Dundee, Karlík a Chňapík. Krokodýlové v protivínské zoo svoje kmotry velmi zaujali a mnozí pak přislíbili návštěvu zoo i mimo akce mediálního partnerství. V závěru akce vyhlásil ředitel Krokodýlí ZOO nový Český fond na ochranu biodiverzity Filipín, který má přispět právě k záchraně kriticky ohrožených krokodýlů filipínských.

Na reportáž o slavnostním křtu krokodýlů filipínských ve VIP zprávách FTV Prima se můžete podívat zde.

Mediální partner TV Prima ZOOM natočila o záchraně krokodýlů filipínských reportáž Na krokodýly dynamitem! Zachrání Češi nádherného plaza?

Slavnostní křest krokodýlů filipínských Slavnostní křest krokodýlů filipínských Slavnostní křest krokodýlů filipínských

Slavnostní křest krokodýlů filipínských Slavnostní křest krokodýlů filipínských Slavnostní křest krokodýlů filipínských


Česky English

FB logo Krokodýlí zoo Protivín

Vyhledat v textu

KROKODÝLÍ ZOO

 • 13. 7. Víkendové akce - podzim 2017 v Krokodýlí ZOO Protivín

  Nejnovější akce v naší krokodýlí zoo, které jsme pro Vás připravili. Více informací uvnitř aktuality.


 • 13. 7. Tváře TV Prima křtily krokodýly filipínské

  Sedm osobností zpravodajství TV Prima a účastníků Pevnosti Boyard pokřtilo v Krokodýlí ZOO Protivín mláďata ohroženého druhu krokodýla filipínského a vybralo jim krásná jména...více na www.krokodyli.cz 


 • 13. 7. Světový úspěch

  První odchov nejohroženějšího druhu krokodýla - gaviálů indických - na světě mimo tropické země se povedl právě nám.


 • 13. 7. Pravěká zoo - novinka pro školní výlety

  Vydejte se s námi na cestu do pravěku... Připravili jsme pro vás novou expozici v rámci Krokodýlí zoo. Můžete se těšit na expozici žijících fosílií v doprovodu s dermoplastyckými preparáty, lebkami a kostrami savců, ptáků, plazů, obojživelníků.


 • 13. 7. Fond na ochranu ohrožených druhů krokodýlů

  Krokodýlí zoo Protivín dlouhodobě chová a odchovává ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jako první v Evropě odchovala krokodýly kubánské (Crocodylus rhombifer) v homozygotní formě a krokodýly bahenní (C. palustris).


 • 13. 7. Prodej poukazů

  Nyní v Krokodýlí zoo zahájen prodej dárkových poukazů na Den ošetřovatelem krokodýlů a gaviálů. Akce se koná ve všední dny od 9:00 do 14:00 hod, součástí kromě ošetřování krokodýlů a gaviálů je VIP prohlídka zoo, manipulce s krokodýly, pohoštění a malé dárky ...Vše na vlastní nebezpečí!


 • 13. 7. Krokodýlí zoo Protivín na vědeckém kongresu na Kubě

  Ve dnech 16. - 20.11. 2015 jsme se zúčastnili 5. Congreso Internacional Production Tropical Animal v Palacio de Convenciones de la Habana, kde jsme prezentovali naše odchovy kriticky ohrožených druhů krokodýlů a navázali spolupráci s předními kubánskými odborníky na ochranu krokodýlů.


 • 13. 7. Otevření zrekonstruované části zoo a oslava 10.narozenin odchovaného krokodýla kubánského

  Oslava desátých narozenin Alfy proběhla 15. července 2015, naše pozvání přijal tajemník Vevyslanectví Kuby c ČR pan Angelo Gustavo Suarez C., který se stal i kmotrem Alfy a přidal mu jméno Pancho.


Přirozený odchov
krokodýla siamského
- video 

Přirozený odchov krokodýla siamského

 Sponzoři, partneři

FARMA CHVALŠINY, s.r.o.

AGRO Šumava, s.r.o.

Prima ZOOM

 

ROP CZ

TOPlist