Drobečková navigace

KROKODÝLÍ ZOO > Archiv aktualit > Krokodýli filipínští - nejvzácnější krokodýlové světa se narodili v Krokodýlí zoo Protivín

Krokodýli filipínští - nejvzácnější krokodýlové světa se narodili v Krokodýlí zoo Protivín23.červenec 2013 by se mohl, aspoň z pohledu naší zoo, stát Dnem krokodýlů. Narodilo se nám sedm krokodýlů filipínských, jejichž odchov byl mezi odborníky velmi sledován. Doposud nebyl v Evropě rozmnožen, je chován pouze v šesti evropských zoo, většinou slavných jmen jako ZOO Londýn nebo Kolín nad Rýnem. Vajíčka snesli krokodýli filipínští v tomto roce ve dvou zoo , v Kolíně nad Rýnem a u nás v Protivíně. Evropské prvenství v tomto odchovu získalo ZOO Kolín nad Rýnem, kde se osm dnů před námi tj. 15.7. narodila dvě mláďata. U nás v Protivíně se vylíhlo sedm mláďat. Náš odchov je považován v Evropě za zlomový především z titulu původu našeho chovného páru. Jako jediný pár z evropských filipínských krokodýlů pochází z ostrova Luzon, ve všech ostatních zoo jsou chována zvířata, jejichž původem je Mindanao, jsou tudíž naši odchovanci unikátní z hlediska genetické hodnoty.

Ten samý den, jako se nám vylíhli filipínští krokodýlové se narodilo také devět krokodýlů siamských ( Crocodylus siamensis), z druhé letošní snůšky našeho chovného páru. Z první snůšky se narodilo 18 krokodýlků, takže celkový počet siamských krokodýlů odchovaných letos u nás je 27.

A aby chovatelské počínání naší zoo bylo co nejrozmanitější, ten samý den nakladla samice kajmana brýlového ( Caiman crocodilus) 11 vajec. Ta můžou návštěvníci zoo vidět v inkubátoru přímo v expozici a protože jsou zde ještě další snesená vajíčka, mohou při troše štěstí sledovat líhnutí krokodýlů.

Krokodýl filipínský narozen 23.7.2013 v Krokodýlí ZOO Protivín Krokodýlové filipínští narozeni 23.7.2013 v Krokodýlí ZOO Protivín

Samice Minda s mláďaty 27. 3. 2013 Samec Jack - Krokodýl filipínský


Česky English

FB logo Krokodýlí zoo Protivín

Vyhledat v textu

KROKODÝLÍ ZOO

 • 13. 7. Víkendové akce - podzim 2017 v Krokodýlí ZOO Protivín

  Nejnovější akce v naší krokodýlí zoo, které jsme pro Vás připravili. Více informací uvnitř aktuality.


 • 13. 7. Tváře TV Prima křtily krokodýly filipínské

  Sedm osobností zpravodajství TV Prima a účastníků Pevnosti Boyard pokřtilo v Krokodýlí ZOO Protivín mláďata ohroženého druhu krokodýla filipínského a vybralo jim krásná jména...více na www.krokodyli.cz 


 • 13. 7. Světový úspěch

  První odchov nejohroženějšího druhu krokodýla - gaviálů indických - na světě mimo tropické země se povedl právě nám.


 • 13. 7. Pravěká zoo - novinka pro školní výlety

  Vydejte se s námi na cestu do pravěku... Připravili jsme pro vás novou expozici v rámci Krokodýlí zoo. Můžete se těšit na expozici žijících fosílií v doprovodu s dermoplastyckými preparáty, lebkami a kostrami savců, ptáků, plazů, obojživelníků.


 • 13. 7. Fond na ochranu ohrožených druhů krokodýlů

  Krokodýlí zoo Protivín dlouhodobě chová a odchovává ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jako první v Evropě odchovala krokodýly kubánské (Crocodylus rhombifer) v homozygotní formě a krokodýly bahenní (C. palustris).


 • 13. 7. Prodej poukazů

  Nyní v Krokodýlí zoo zahájen prodej dárkových poukazů na Den ošetřovatelem krokodýlů a gaviálů. Akce se koná ve všední dny od 9:00 do 14:00 hod, součástí kromě ošetřování krokodýlů a gaviálů je VIP prohlídka zoo, manipulce s krokodýly, pohoštění a malé dárky ...Vše na vlastní nebezpečí!


 • 13. 7. Krokodýlí zoo Protivín na vědeckém kongresu na Kubě

  Ve dnech 16. - 20.11. 2015 jsme se zúčastnili 5. Congreso Internacional Production Tropical Animal v Palacio de Convenciones de la Habana, kde jsme prezentovali naše odchovy kriticky ohrožených druhů krokodýlů a navázali spolupráci s předními kubánskými odborníky na ochranu krokodýlů.


 • 13. 7. Otevření zrekonstruované části zoo a oslava 10.narozenin odchovaného krokodýla kubánského

  Oslava desátých narozenin Alfy proběhla 15. července 2015, naše pozvání přijal tajemník Vevyslanectví Kuby c ČR pan Angelo Gustavo Suarez C., který se stal i kmotrem Alfy a přidal mu jméno Pancho.


Přirozený odchov
krokodýla siamského
- video 

Přirozený odchov krokodýla siamského

 Sponzoři, partneři

FARMA CHVALŠINY, s.r.o.

AGRO Šumava, s.r.o.

Prima ZOOM

 

ROP CZ

TOPlist