Drobečková navigace

KROKODÝLÍ ZOO > Archiv aktualit > Den ohrožených krokodýlů

Den ohrožených krokodýlůU příležitosti mezinárodního dne zvířat proběhne v naší zoo v sobotu 6. října 2012 záchranný program na podporu kriticky ohrožených druhů krokodýlů. Návštěvníci budou mít možnost vyfotografovat se s mládětem ohroženého druhu krokodýla siamského či krokodýla kubánského za symbolický poplatek 50 Kč.
V 11 hod. se bude konat prohlídka expozic zoo za účasti pana Ralfa Sommerlanda, vicepresidenta CSG IUCN (Mezinárodní unie pro ochranu přírody) pro Evropu. Prohlídka bude obohacena přednáškou o lokalitě jezera Mesangat na Borneu a jejím významu pro záchranu krokodýlů siamských a gaviálů sundských, vyskytujících se v této lokalitě.
Během dne bude výklad průvodců rozšířen o aktuální informace o stavu ohrožených krokodýlů ve volné přírodě.
V 15 hod. předá ředitel Krokodýlí ZOO ing. Miroslav Procházka šek s výtěžkem z tohoto dne do rukou vicepresidenta a spoluzakladatele CSG IUCN pro Evropu Ralfovi Sommerladovi.
Výtěžek z tohoto dne je určen na ochranu lokality jezera Mesangat na Borneu, kterou podporujeme již několik let výtěžkem z prodeje Malého obrazového atlasu krokodýlů, jehož autorem je ředitel zoo ing. Miroslav Procházka.
Přidejte se k nám a pomozte nám zachránit kriticky ohrožené druhy krokodýlů.

Samec gaviála sundského - Ralf


Česky English

FB logo Krokodýlí zoo Protivín

Vyhledat v textu

KROKODÝLÍ ZOO

 • 13. 7. Víkendové akce - podzim 2017 v Krokodýlí ZOO Protivín

  Nejnovější akce v naší krokodýlí zoo, které jsme pro Vás připravili. Více informací uvnitř aktuality.


 • 13. 7. Tváře TV Prima křtily krokodýly filipínské

  Sedm osobností zpravodajství TV Prima a účastníků Pevnosti Boyard pokřtilo v Krokodýlí ZOO Protivín mláďata ohroženého druhu krokodýla filipínského a vybralo jim krásná jména...více na www.krokodyli.cz 


 • 13. 7. Světový úspěch

  První odchov nejohroženějšího druhu krokodýla - gaviálů indických - na světě mimo tropické země se povedl právě nám.


 • 13. 7. Pravěká zoo - novinka pro školní výlety

  Vydejte se s námi na cestu do pravěku... Připravili jsme pro vás novou expozici v rámci Krokodýlí zoo. Můžete se těšit na expozici žijících fosílií v doprovodu s dermoplastyckými preparáty, lebkami a kostrami savců, ptáků, plazů, obojživelníků.


 • 13. 7. Fond na ochranu ohrožených druhů krokodýlů

  Krokodýlí zoo Protivín dlouhodobě chová a odchovává ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jako první v Evropě odchovala krokodýly kubánské (Crocodylus rhombifer) v homozygotní formě a krokodýly bahenní (C. palustris).


 • 13. 7. Prodej poukazů

  Nyní v Krokodýlí zoo zahájen prodej dárkových poukazů na Den ošetřovatelem krokodýlů a gaviálů. Akce se koná ve všední dny od 9:00 do 14:00 hod, součástí kromě ošetřování krokodýlů a gaviálů je VIP prohlídka zoo, manipulce s krokodýly, pohoštění a malé dárky ...Vše na vlastní nebezpečí!


 • 13. 7. Krokodýlí zoo Protivín na vědeckém kongresu na Kubě

  Ve dnech 16. - 20.11. 2015 jsme se zúčastnili 5. Congreso Internacional Production Tropical Animal v Palacio de Convenciones de la Habana, kde jsme prezentovali naše odchovy kriticky ohrožených druhů krokodýlů a navázali spolupráci s předními kubánskými odborníky na ochranu krokodýlů.


 • 13. 7. Otevření zrekonstruované části zoo a oslava 10.narozenin odchovaného krokodýla kubánského

  Oslava desátých narozenin Alfy proběhla 15. července 2015, naše pozvání přijal tajemník Vevyslanectví Kuby c ČR pan Angelo Gustavo Suarez C., který se stal i kmotrem Alfy a přidal mu jméno Pancho.


Přirozený odchov
krokodýla siamského
- video 

Přirozený odchov krokodýla siamského

 Sponzoři, partneři

FARMA CHVALŠINY, s.r.o.

AGRO Šumava, s.r.o.

Prima ZOOM

 

ROP CZ

TOPlist