Drobečková navigace

KROKODÝLÍ ZOO > Archiv aktualit > Krokodýlí ZOO Protivín - oficiální účastník programu na chov krokodýla filipínského

Krokodýlí ZOO Protivín - oficiální účastník programu na chov krokodýla filipínskéhoProvozovatel Krokodýlí ZOO Protivín chová dva páry krokodýla filipínského již od roku 2003. Zvířata jsou však neznámého původu, nebyla proto zatím přijata do záchranného chovu těchto krokodýlů. Zástupci zoo letos v únoru uskutečnili expedici na Filipíny, kde se setkali s mnohými autoritami ochranu filipínské přírody. Navštívili několik chovatelských zařízení nejen na krokodýly, včetně Silimanské univerzity (zde byl v 80. letech minulého století Crocodylus mindorensis poprvé v zajetí rozmnožen) a Crocodile Farming Institut na Palawanu. Zoo se při této návštěvě stala podporovatelem filipínské biodiverzity, když zafinancovala výstavbu nových voliér na chov ohrožených filipínských zoborožců v Kabankalan rescue center of DENR.
Výsledkem jednání nejen na Filipínách byl podpis dohody o chovu krokodýla filipínského v rámci Phllipine Crocodile Breeding Programm se zástupci partnerské zoo a filipínského environmentálního ministerstva – DENR. V říjnu letošního roku se pak uskutečnil oficiální dovoz dospělého samce a tří stejně starých samic krokodýla filipínského do protivínské zoo, která se tak stala účastníkem záchranného chovu tohoto velmi ohroženého druhu, který se spolu s gaviálem indickým považuje za nejohroženější druh krokodýla na světě.
V současné době chová protivínská zoo největší skupinu krokodýlů filipínských v Evropě.

 
Krokodýl filipínský

Česky English

FB logo Krokodýlí zoo Protivín

Vyhledat v textu

KROKODÝLÍ ZOO

 • 13. 7. Víkendové akce - podzim 2017 v Krokodýlí ZOO Protivín

  Nejnovější akce v naší krokodýlí zoo, které jsme pro Vás připravili. Více informací uvnitř aktuality.


 • 13. 7. Tváře TV Prima křtily krokodýly filipínské

  Sedm osobností zpravodajství TV Prima a účastníků Pevnosti Boyard pokřtilo v Krokodýlí ZOO Protivín mláďata ohroženého druhu krokodýla filipínského a vybralo jim krásná jména...více na www.krokodyli.cz 


 • 13. 7. Světový úspěch

  První odchov nejohroženějšího druhu krokodýla - gaviálů indických - na světě mimo tropické země se povedl právě nám.


 • 13. 7. Pravěká zoo - novinka pro školní výlety

  Vydejte se s námi na cestu do pravěku... Připravili jsme pro vás novou expozici v rámci Krokodýlí zoo. Můžete se těšit na expozici žijících fosílií v doprovodu s dermoplastyckými preparáty, lebkami a kostrami savců, ptáků, plazů, obojživelníků.


 • 13. 7. Fond na ochranu ohrožených druhů krokodýlů

  Krokodýlí zoo Protivín dlouhodobě chová a odchovává ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jako první v Evropě odchovala krokodýly kubánské (Crocodylus rhombifer) v homozygotní formě a krokodýly bahenní (C. palustris).


 • 13. 7. Prodej poukazů

  Nyní v Krokodýlí zoo zahájen prodej dárkových poukazů na Den ošetřovatelem krokodýlů a gaviálů. Akce se koná ve všední dny od 9:00 do 14:00 hod, součástí kromě ošetřování krokodýlů a gaviálů je VIP prohlídka zoo, manipulce s krokodýly, pohoštění a malé dárky ...Vše na vlastní nebezpečí!


 • 13. 7. Krokodýlí zoo Protivín na vědeckém kongresu na Kubě

  Ve dnech 16. - 20.11. 2015 jsme se zúčastnili 5. Congreso Internacional Production Tropical Animal v Palacio de Convenciones de la Habana, kde jsme prezentovali naše odchovy kriticky ohrožených druhů krokodýlů a navázali spolupráci s předními kubánskými odborníky na ochranu krokodýlů.


 • 13. 7. Otevření zrekonstruované části zoo a oslava 10.narozenin odchovaného krokodýla kubánského

  Oslava desátých narozenin Alfy proběhla 15. července 2015, naše pozvání přijal tajemník Vevyslanectví Kuby c ČR pan Angelo Gustavo Suarez C., který se stal i kmotrem Alfy a přidal mu jméno Pancho.


Přirozený odchov
krokodýla siamského
- video 

Přirozený odchov krokodýla siamského

 Sponzoři, partneři

FARMA CHVALŠINY, s.r.o.

AGRO Šumava, s.r.o.

Prima ZOOM

 

ROP CZ

TOPlist