Drobečková navigace

KROKODÝLÍ ZOO > Archiv aktualit > Krokodýlí zoo pokřtila svůj atlas krokodýlů

Krokodýlí zoo pokřtila svůj atlas krokodýlůSobota 3. října je vyhlášeným Dnem zvířat. Protivínská zoo v roce 2009 oslavila tento svátek slavnostním pokřtěním útlého Malého obrazového atlasu krokodýlů autora Miroslava Procházky, majitele a provozovatele krokodýlí zoo.
Malá publikace je napsána především pro laickou veřejnost a jako první obrazový atlas krokodýlů nejen v České republice seznamuje čtenáře se všemi žijícími druhy krokodýlů na světě. Ve spolupráci se Světovým svazem ochrany přírody půjde celý výtěžek z prodeje knihy na záchranu lokality Mesangat v Indonesii, kde ve volné přírodě doposud přežívá a rozmnožuje se pouhých několik desítek gaviálů sundských a krokodýlů siamských. Protivínská zoo se tím stává jednou ze světových zahrad podporujících projekt vzniku záchranné rezervace, která má na území přibližně 6 000 ha pralesa na Borneu do roku 2012 vzniknout.
Křtu atlasu se ujal zoolog jihlavské zoo RNDr. Aleš Toman, kterého čtenáři možná dobře znají ze známých večerníčkových seriálů Vydrýsek či Podivuhodná cesta ježka Aladina. Úspěšný prodej knize popřáli za jihočeský kraj radní pro životní prostředí a rozvoj venkova Karel Vlasák, předseda výboru pro životní prostředí a rozvoj venkova Jiří Netík a za město Protivín starosta Jaromír Hlaváč.
Knihu vytisklo STUDIO GABRETA spol. sr.o. České Budějovice a v protivínské zoo a vybraných knihkupectví se prodává za 80 Kč. Již nyní je připravována i její anglická mutace určená pro západoevropský, americký a asijský trh.

Titulní strana české verze

Česky English

FB logo Krokodýlí zoo Protivín

Vyhledat v textu

KROKODÝLÍ ZOO

 • 13. 7. Víkendové akce - podzim 2017 v Krokodýlí ZOO Protivín

  Nejnovější akce v naší krokodýlí zoo, které jsme pro Vás připravili. Více informací uvnitř aktuality.


 • 13. 7. Tváře TV Prima křtily krokodýly filipínské

  Sedm osobností zpravodajství TV Prima a účastníků Pevnosti Boyard pokřtilo v Krokodýlí ZOO Protivín mláďata ohroženého druhu krokodýla filipínského a vybralo jim krásná jména...více na www.krokodyli.cz 


 • 13. 7. Světový úspěch

  První odchov nejohroženějšího druhu krokodýla - gaviálů indických - na světě mimo tropické země se povedl právě nám.


 • 13. 7. Pravěká zoo - novinka pro školní výlety

  Vydejte se s námi na cestu do pravěku... Připravili jsme pro vás novou expozici v rámci Krokodýlí zoo. Můžete se těšit na expozici žijících fosílií v doprovodu s dermoplastyckými preparáty, lebkami a kostrami savců, ptáků, plazů, obojživelníků.


 • 13. 7. Fond na ochranu ohrožených druhů krokodýlů

  Krokodýlí zoo Protivín dlouhodobě chová a odchovává ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jako první v Evropě odchovala krokodýly kubánské (Crocodylus rhombifer) v homozygotní formě a krokodýly bahenní (C. palustris).


 • 13. 7. Prodej poukazů

  Nyní v Krokodýlí zoo zahájen prodej dárkových poukazů na Den ošetřovatelem krokodýlů a gaviálů. Akce se koná ve všední dny od 9:00 do 14:00 hod, součástí kromě ošetřování krokodýlů a gaviálů je VIP prohlídka zoo, manipulce s krokodýly, pohoštění a malé dárky ...Vše na vlastní nebezpečí!


 • 13. 7. Krokodýlí zoo Protivín na vědeckém kongresu na Kubě

  Ve dnech 16. - 20.11. 2015 jsme se zúčastnili 5. Congreso Internacional Production Tropical Animal v Palacio de Convenciones de la Habana, kde jsme prezentovali naše odchovy kriticky ohrožených druhů krokodýlů a navázali spolupráci s předními kubánskými odborníky na ochranu krokodýlů.


 • 13. 7. Otevření zrekonstruované části zoo a oslava 10.narozenin odchovaného krokodýla kubánského

  Oslava desátých narozenin Alfy proběhla 15. července 2015, naše pozvání přijal tajemník Vevyslanectví Kuby c ČR pan Angelo Gustavo Suarez C., který se stal i kmotrem Alfy a přidal mu jméno Pancho.


Přirozený odchov
krokodýla siamského
- video 

Přirozený odchov krokodýla siamského

 Sponzoři, partneři

FARMA CHVALŠINY, s.r.o.

AGRO Šumava, s.r.o.

Prima ZOOM

 

ROP CZ

TOPlist