Drobečková navigace

KROKODÝLÍ ZOO > Archiv aktualit > Kladení vajec dvou kriticky ohrožených druhů krokodýlů

Kladení vajec dvou kriticky ohrožených druhů krokodýlůNa konci dubna 2009 zoo zaznamenala významný počin v rozmnožování dvou kriticky ohrožených druhů krokodýlů. Vejce nakladly samice krokodýla siamského a krokodýla kubánského.

Samice krokodýla siamského (Crocodylus siamensis) nakladla vejce přímo v expozici v neděli 19. dubna 2009 odpoledne. Celý proces se povedlo fotograficky zdokumentovat. Bylo sneseno celkem 9 vajec o průměrné velikosti 9 x 5,5 cm, jedno vejce se bohužel rozbilo při odchytu samice před odběrem vajec z hnízda, ostatních osm je uloženo v inkubátoru přímo v expozici zoo u terária rodičů.
Samice krokodýla kubánského (Crocodylus rhombifer) nakladla vejce v teráriu na farmě ve Chvalšinách 21. dubna o půl druhé po půlnoci. Počátek kladení zaznamenala webová kamera a tak vejce byla odebrána ihned po vykladení. Oproti loňskému roku se počet vajec opět mírně zvýšil – celkově 26, z toho jedno rozbité dopadem na kámen v substrátu, v inkubátoru celkem 25 vajec. Čtyři vejce byla převezena do inkubátoru v expozici zoo v Protivíně, návštěvníci zoo tak mohou pozorovat vývoj vajec a při troše štěstí i líhnutí obou druhů krokodýlů, které očekáváme v druhé polovině července.
Samice již klade vejce Detail kladení vajec Hnízdo krokodýla kubánského

Česky English

FB logo Krokodýlí zoo Protivín

Vyhledat v textu

KROKODÝLÍ ZOO

 • 13. 7. Víkendové akce - podzim 2017 v Krokodýlí ZOO Protivín

  Nejnovější akce v naší krokodýlí zoo, které jsme pro Vás připravili. Více informací uvnitř aktuality.


 • 13. 7. Tváře TV Prima křtily krokodýly filipínské

  Sedm osobností zpravodajství TV Prima a účastníků Pevnosti Boyard pokřtilo v Krokodýlí ZOO Protivín mláďata ohroženého druhu krokodýla filipínského a vybralo jim krásná jména...více na www.krokodyli.cz 


 • 13. 7. Světový úspěch

  První odchov nejohroženějšího druhu krokodýla - gaviálů indických - na světě mimo tropické země se povedl právě nám.


 • 13. 7. Pravěká zoo - novinka pro školní výlety

  Vydejte se s námi na cestu do pravěku... Připravili jsme pro vás novou expozici v rámci Krokodýlí zoo. Můžete se těšit na expozici žijících fosílií v doprovodu s dermoplastyckými preparáty, lebkami a kostrami savců, ptáků, plazů, obojživelníků.


 • 13. 7. Fond na ochranu ohrožených druhů krokodýlů

  Krokodýlí zoo Protivín dlouhodobě chová a odchovává ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jako první v Evropě odchovala krokodýly kubánské (Crocodylus rhombifer) v homozygotní formě a krokodýly bahenní (C. palustris).


 • 13. 7. Prodej poukazů

  Nyní v Krokodýlí zoo zahájen prodej dárkových poukazů na Den ošetřovatelem krokodýlů a gaviálů. Akce se koná ve všední dny od 9:00 do 14:00 hod, součástí kromě ošetřování krokodýlů a gaviálů je VIP prohlídka zoo, manipulce s krokodýly, pohoštění a malé dárky ...Vše na vlastní nebezpečí!


 • 13. 7. Krokodýlí zoo Protivín na vědeckém kongresu na Kubě

  Ve dnech 16. - 20.11. 2015 jsme se zúčastnili 5. Congreso Internacional Production Tropical Animal v Palacio de Convenciones de la Habana, kde jsme prezentovali naše odchovy kriticky ohrožených druhů krokodýlů a navázali spolupráci s předními kubánskými odborníky na ochranu krokodýlů.


 • 13. 7. Otevření zrekonstruované části zoo a oslava 10.narozenin odchovaného krokodýla kubánského

  Oslava desátých narozenin Alfy proběhla 15. července 2015, naše pozvání přijal tajemník Vevyslanectví Kuby c ČR pan Angelo Gustavo Suarez C., který se stal i kmotrem Alfy a přidal mu jméno Pancho.


Přirozený odchov
krokodýla siamského
- video 

Přirozený odchov krokodýla siamského

 Sponzoři, partneři

FARMA CHVALŠINY, s.r.o.

AGRO Šumava, s.r.o.

Prima ZOOM

 

ROP CZ

TOPlist