Drobečková navigace

KROKODÝLÍ ZOO > Archiv aktualit > Líhnutí prvních krokodýlů v krátké historii zoo

Líhnutí prvních krokodýlů v krátké historii zooPřesně 35 dnů po slavnostním otevření Krokodýlí ZOO Protivín se vylíhli první krokodýlové, kteří tak zahájili chovatelskou činnost v zoo. Jedná se o krokodýly kubánské /crocodylus rhombifer/.
Tyto krokodýly odchoval již dvakrát zakladatel zoo Miroslav Procházka a to v roce 2005 (3 samci) a 2007 (6 samic). Odchov v roce 2005 byl dokonce prvním doloženým odchovem homozygotních /tj. čistokrevných/ krokodýlů kubánských v Evropě, a tato mláďata, která mají již více než 1,5 m jsou oblíbenými exponáty v naší zoo.
V roce 2008 se již rodí pod hlavičkou zoo a první z nich, který se vylíhl přesně v 19 hodin 21. července, dostal jméno Adam. Narodil se v inkubátoru při teplotě 33°C, vlhkosti 70% a po 74 dnech.
Celkově bylo matkou těchto krokodýlů nakladeno 5. května 23 vajec, z nichž část byla dána do inkubátoru s teplotou 33°C s cílem vylíhnout samce a druhá část do inkubátoru s teplotou 30,5°C s cílem vylíhnout samice.
Jak to celé dopadne se dozvíme asi za čtrnáct dní, to už by měly být vylíhnuté i samičky, které budou mít dobu inkubace delší.
Ve chvíli, kdy je psána tato aktualita je narozeno šest krásných zdravých krokodýlů kubánských. Dodejme, že se jedná o ohrožený druh.

Foto prvního líhnutí v zoo

Česky English

FB logo Krokodýlí zoo Protivín

Vyhledat v textu

KROKODÝLÍ ZOO

 • 13. 7. Víkendové akce - podzim 2017 v Krokodýlí ZOO Protivín

  Nejnovější akce v naší krokodýlí zoo, které jsme pro Vás připravili. Více informací uvnitř aktuality.


 • 13. 7. Tváře TV Prima křtily krokodýly filipínské

  Sedm osobností zpravodajství TV Prima a účastníků Pevnosti Boyard pokřtilo v Krokodýlí ZOO Protivín mláďata ohroženého druhu krokodýla filipínského a vybralo jim krásná jména...více na www.krokodyli.cz 


 • 13. 7. Světový úspěch

  První odchov nejohroženějšího druhu krokodýla - gaviálů indických - na světě mimo tropické země se povedl právě nám.


 • 13. 7. Pravěká zoo - novinka pro školní výlety

  Vydejte se s námi na cestu do pravěku... Připravili jsme pro vás novou expozici v rámci Krokodýlí zoo. Můžete se těšit na expozici žijících fosílií v doprovodu s dermoplastyckými preparáty, lebkami a kostrami savců, ptáků, plazů, obojživelníků.


 • 13. 7. Fond na ochranu ohrožených druhů krokodýlů

  Krokodýlí zoo Protivín dlouhodobě chová a odchovává ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jako první v Evropě odchovala krokodýly kubánské (Crocodylus rhombifer) v homozygotní formě a krokodýly bahenní (C. palustris).


 • 13. 7. Prodej poukazů

  Nyní v Krokodýlí zoo zahájen prodej dárkových poukazů na Den ošetřovatelem krokodýlů a gaviálů. Akce se koná ve všední dny od 9:00 do 14:00 hod, součástí kromě ošetřování krokodýlů a gaviálů je VIP prohlídka zoo, manipulce s krokodýly, pohoštění a malé dárky ...Vše na vlastní nebezpečí!


 • 13. 7. Krokodýlí zoo Protivín na vědeckém kongresu na Kubě

  Ve dnech 16. - 20.11. 2015 jsme se zúčastnili 5. Congreso Internacional Production Tropical Animal v Palacio de Convenciones de la Habana, kde jsme prezentovali naše odchovy kriticky ohrožených druhů krokodýlů a navázali spolupráci s předními kubánskými odborníky na ochranu krokodýlů.


 • 13. 7. Otevření zrekonstruované části zoo a oslava 10.narozenin odchovaného krokodýla kubánského

  Oslava desátých narozenin Alfy proběhla 15. července 2015, naše pozvání přijal tajemník Vevyslanectví Kuby c ČR pan Angelo Gustavo Suarez C., který se stal i kmotrem Alfy a přidal mu jméno Pancho.


Přirozený odchov
krokodýla siamského
- video 

Přirozený odchov krokodýla siamského

 Sponzoři, partneři

FARMA CHVALŠINY, s.r.o.

AGRO Šumava, s.r.o.

Prima ZOOM

 

ROP CZ

TOPlist