Drobečková navigace

KROKODÝLÍ ZOO > Archiv aktualit > Krokodýlí ZOO Protivín slavnostně otevřena

Krokodýlí ZOO Protivín slavnostně otevřena16. června 2008 dopoledne proběhlo slavnostní otevření Krokodýlí ZOO Protivín. Program byl zahájen působivým vystoupením pana Čambala, hráče na týkové bubny. Uvedl tak exotickou expozici, která čekala na své návštěvníky, kterých se zde sešel značný počet.
Hosté na této slavnosti byli pan Ralf Sommerlad, regionální reprezentant CSG IUCN, RNDr. Pavel Moucha, zoolog ZOO Dvůr Králové a.s. a zároveň prezident České asociace pro chov a ochranu krokodýlů, pan Jiří Netík, radní Jihočeského kraje pro zemědělství, životní prostředí, lesnictví a rozvoj venkova, který převzal nad touto akcí záštitu, a starosta města Protivín pan Jaromír Hlaváč.
Po krátkých a věcných projevech hostů pan Ralf Sommerlad přestřihl slavnostně pásku do zoo a následoval symbolický křest gaviálů sundských /Tomistoma schlegelii/. Křtu se ujali pan Ralf Sommerlad, který je mimochodem spoluzakladatelem skupiny se ochranou tohoto druhu – Tomistoma Task Force CSG IUCN /po němž byl pojmenován samec gaviála – Ralf/ a dr. Pavel Moucha, který se zasloužil o deponaci samice ze ZOO Dvůr Králové a tím i o sestavení tohoto nadějného páru gaviálů /samice získala jméno Pavla/.
Zároveň s křtem gaviálů začala první prohlídka návštěvníků zoo, a hosté mohli naslouchat reakcím prvních návštěvníků. Ty byly více než kladné a lze jen doufat, aby tomu bylo i nadále.

Krokodýlí ZOO otevřel Ralf Sommerlad, regionální reprezentant CSG IUCN

Česky English

FB logo Krokodýlí zoo Protivín

Vyhledat v textu

KROKODÝLÍ ZOO

 • 11. 12. Vánoční akce v Krokodýlí ZOO Protivín

  Zavítejte do Krokodýlí ZOO Protivín i mezi vánočními svátky a využijte možnosti vyfotografovat se s mládětem krokodýla nebo spatřit unikátní ukázky krmení.


 • 13. 7. Víkendové akce v Krokodýlí ZOO Protivín

  Nejnovější akce v naší krokodýlí zoo, které jsme pro Vás připravili. Více informací uvnitř aktuality.


 • 13. 7. Tváře TV Prima křtily krokodýly filipínské

  Sedm osobností zpravodajství TV Prima a účastníků Pevnosti Boyard pokřtilo v Krokodýlí ZOO Protivín mláďata ohroženého druhu krokodýla filipínského a vybralo jim krásná jména...více na www.krokodyli.cz 


 • 13. 7. Světový úspěch

  První odchov nejohroženějšího druhu krokodýla - gaviálů indických - na světě mimo tropické země se povedl právě nám.


 • 13. 7. Pravěká zoo - novinka pro školní výlety

  Vydejte se s námi na cestu do pravěku... Připravili jsme pro vás novou expozici v rámci Krokodýlí zoo. Můžete se těšit na expozici žijících fosílií v doprovodu s dermoplastyckými preparáty, lebkami a kostrami savců, ptáků, plazů, obojživelníků.


 • 13. 7. Fond na ochranu ohrožených druhů krokodýlů

  Krokodýlí zoo Protivín dlouhodobě chová a odchovává ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jako první v Evropě odchovala krokodýly kubánské (Crocodylus rhombifer) v homozygotní formě a krokodýly bahenní (C. palustris).


 • 13. 7. Prodej poukazů

  Nyní v Krokodýlí zoo zahájen prodej dárkových poukazů na Den ošetřovatelem krokodýlů a gaviálů. Akce se koná ve všední dny od 9:00 do 14:00 hod, součástí kromě ošetřování krokodýlů a gaviálů je VIP prohlídka zoo, manipulce s krokodýly, pohoštění a malé dárky ...Vše na vlastní nebezpečí!


 • 13. 7. Krokodýlí zoo Protivín na vědeckém kongresu na Kubě

  Ve dnech 16. - 20.11. 2015 jsme se zúčastnili 5. Congreso Internacional Production Tropical Animal v Palacio de Convenciones de la Habana, kde jsme prezentovali naše odchovy kriticky ohrožených druhů krokodýlů a navázali spolupráci s předními kubánskými odborníky na ochranu krokodýlů.


 • 13. 7. Otevření zrekonstruované části zoo a oslava 10.narozenin odchovaného krokodýla kubánského

  Oslava desátých narozenin Alfy proběhla 15. července 2015, naše pozvání přijal tajemník Vevyslanectví Kuby c ČR pan Angelo Gustavo Suarez C., který se stal i kmotrem Alfy a přidal mu jméno Pancho.


Přirozený odchov
krokodýla siamského
- video 

Přirozený odchov krokodýla siamského

 Sponzoři, partneři

FARMA CHVALŠINY, s.r.o.

AGRO Šumava, s.r.o.

Prima ZOOM

 

ROP CZ

TOPlist