Drobečková navigace

KROKODÝLÍ ZOO > Krokodýlí zoo Protivín na vědeckém kongresu na Kubě

Krokodýlí zoo Protivín na vědeckém kongresu na KuběVe dnech 16. - 20.11. 2015 jsme se zúčastnili 5. Congreso Internacional Production Tropical Animal v Palacio de Convenciones de la Habana, kde jsme prezentovali naše odchovy kriticky ohrožených druhů krokodýlů a navázali spolupráci s předními kubánskými odborníky na ochranu krokodýlů. Děkujeme tajemníkovi Kubánského velvyslanectví v Praze panu Angelovi Gustavo Suarez Corderovi za doporučení naší účasti.

V rámci cesty na kongres jsme navštívili mimo jiné i světoznámou farmu Criadero de Cocodrilos na Zapatě, kde probíhá záchranný chov krokodýla kubánského. S vedoucími pracovníky farmy jsme diskutovali společné zkušenosti z chovu a odchovu krokodýlů a seznámili se se záměry záchrany tohoto kriticky ohroženého druhu. Na farmě probíhá vědecký výzkum genetiky a morfologie krokodýlů. Naši kubánští kolegové měli již před naším příjezdem k dispozici práci Přírodovědecké Fakulty JČU v Českých Budějovicích, kde byly uvedeny výsledky genetických rozborů našich krokodýlů kubánských. Tyto je velmi zaujali a předali je vědeckému týmu, který se genetikou krokodýlů kubánských zabývá, k porovnání s nejnovějšími poznatky z rozborů DNA zpracovaných u krokodýlů na Kubě. Výsledky těchto testů budou pak rozhodující pro další spolupráci naší zoo na záchraně kriticky ohroženého krokodýla na Kubě.

Při exkurzi do národního parku Cienaga de Zapata jsme navštívili lokality výskytu krokodýla kubánského ve volné přírodě a od našich průvodců získali informace o jeho aktuálním stavu. Krokodýl kubánský je přísně chráněn a jeho stavy ve volné přírodě se budou v budoucnosti zvyšovat pravděpodobně i reintrodukcí z chovů v zajetí. Doufáme, že se do tohoto procesu aktivně zapojíme.

Kongres probíhal v Paláci dr convencione za účasti předních kubánkých vědeckých institucí a odborníků....   Mnoho nových informací jsme získali u stánků institucí zabývajících se ochranou biodiverzity Kuby   Nejvíce nás zaujala přednáška o genetickém výzkumu krokodýlů kubánských

U diskuze nad naším posterem se probírala i možná spolupráce naší zoo s diplomanty z Kuby   Krokodýli kubánští na farmě na Zapatě.   S vedoucími pracovníky krokodýlí farmy na Zapatě jsme si prohlédli i přírodní lokality výskytu krokodýlů kubánských


Česky English

FB logo Krokodýlí zoo Protivín

Vyhledat v textu

KROKODÝLÍ ZOO

 • 13. 7. Víkendové akce - podzim 2017 v Krokodýlí ZOO Protivín

  Nejnovější akce v naší krokodýlí zoo, které jsme pro Vás připravili. Více informací uvnitř aktuality.


 • 13. 7. Tváře TV Prima křtily krokodýly filipínské

  Sedm osobností zpravodajství TV Prima a účastníků Pevnosti Boyard pokřtilo v Krokodýlí ZOO Protivín mláďata ohroženého druhu krokodýla filipínského a vybralo jim krásná jména...více na www.krokodyli.cz 


 • 13. 7. Světový úspěch

  První odchov nejohroženějšího druhu krokodýla - gaviálů indických - na světě mimo tropické země se povedl právě nám.


 • 13. 7. Pravěká zoo - novinka pro školní výlety

  Vydejte se s námi na cestu do pravěku... Připravili jsme pro vás novou expozici v rámci Krokodýlí zoo. Můžete se těšit na expozici žijících fosílií v doprovodu s dermoplastyckými preparáty, lebkami a kostrami savců, ptáků, plazů, obojživelníků.


 • 13. 7. Fond na ochranu ohrožených druhů krokodýlů

  Krokodýlí zoo Protivín dlouhodobě chová a odchovává ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jako první v Evropě odchovala krokodýly kubánské (Crocodylus rhombifer) v homozygotní formě a krokodýly bahenní (C. palustris).


 • 13. 7. Prodej poukazů

  Nyní v Krokodýlí zoo zahájen prodej dárkových poukazů na Den ošetřovatelem krokodýlů a gaviálů. Akce se koná ve všední dny od 9:00 do 14:00 hod, součástí kromě ošetřování krokodýlů a gaviálů je VIP prohlídka zoo, manipulce s krokodýly, pohoštění a malé dárky ...Vše na vlastní nebezpečí!


 • 13. 7. Krokodýlí zoo Protivín na vědeckém kongresu na Kubě

  Ve dnech 16. - 20.11. 2015 jsme se zúčastnili 5. Congreso Internacional Production Tropical Animal v Palacio de Convenciones de la Habana, kde jsme prezentovali naše odchovy kriticky ohrožených druhů krokodýlů a navázali spolupráci s předními kubánskými odborníky na ochranu krokodýlů.


 • 13. 7. Otevření zrekonstruované části zoo a oslava 10.narozenin odchovaného krokodýla kubánského

  Oslava desátých narozenin Alfy proběhla 15. července 2015, naše pozvání přijal tajemník Vevyslanectví Kuby c ČR pan Angelo Gustavo Suarez C., který se stal i kmotrem Alfy a přidal mu jméno Pancho.


Přirozený odchov
krokodýla siamského
- video 

Přirozený odchov krokodýla siamského

 Sponzoři, partneři

FARMA CHVALŠINY, s.r.o.

AGRO Šumava, s.r.o.

Prima ZOOM

 

ROP CZ

TOPlist